344

Tuna Nehri Bisiklet Turu | 3. Gün (Münih-Landshut)

Tuna Nehri Bisiklet Turu | 3. Gün (Münih-Landshut) 12.08.2017

Münih’te iki gün konaklamamızın ardından Tuna Nehri Bisiklet Turumuz bugün başlıyor. Sabah 8 de uyandık. Dün akşamdan çantalarımızı hazırladığımız için hızlıca hotelden çıkış yaptık. Tabi yine termoslarımıza sıcak suyumuzu doldurttuk. Ardından yavaş yavaş yağmur başladı. Dünkü kadar olmasa da hava soğuktu. Yine şehir meydanına gidip internetten yola baktık. Kahvaltılık bişeyler alıp English Garden’a giriş yaptık.

English Garden Giriş

English Garden’a girdiğimizden itibaren birbirimize burası hakkındaki şaşkınlıklarımızı anlatıp durduk. Şehir merkezinin içerisinde bu kadar şehirle bütünleşmiş bir yeşil alan beklemiyorduk. Hayranlığımızı gizleyemeyerek konuştuğumuz bu büyük ve geniş yeşil alanlar şehrin gürültüsünden uzakta adeta çölde bir vaha gibiydi. Nasıl tarif etsek bilemiyoruz. Umarım eklediğimiz fotoğraflar bu alanı tarif etmeye yeterli olur.

English Garden Bisiklet

Üç gündür kapalı,yağmurlu ve soğuk bir havanın ardından güneş bize yüzünü gösterince böyle şaşırdık 🙂

English Garden Güneşi Görmek

Biraz ilerledikten sonra ortasında bulunan piknik alanı gibi bir yerde kahvaltımızı yaptık. Kısa bir dinlenmenin ardından sularımızı orada bulunan işletmeden doldurup yolumuza devam ettik.

English Garden Kahvaltı

English Garden’dan geçerken “Buranın bir eksiği var: bu kadar yeşillik alanda bir mangalcı dahi yok.” diyerek gülüştük 🙂 Burası birkaç büyük parçaya ayrılmış. Bisiklet yollarıyla mükemmel şekilde entegre edilmiş. English Garden’ın sonuna geldiğinizde artık yol sizi Isar Radweg’e (Isar Nehri Bisiklet Yolu) götürüyor. Gözümüz daha şimdiden yeşilliğe doydu. Şaşkınlığımızı yol boyu gizleyemedik. Keşke dedik ve sustuk her defasında…

Isar Radweg

Isar Nehri Bisiklet Yolunda, Freising şehrinin ismini takip ettik. Bisiklet yolunda yeşil alanların içerisinden geçerken asfalt veya beton bir yol yoktu. Çoğu zaman toprak yoldan devem ettik.

Isar Radweg

Artık yoldaydık. Bu duyguyu tarif etmek çok zor. Münih’ten çıkalı yaklaşık 14 km olmuştu. Mükemmel bir yoldan devam ediyorduk.

Münihe 14 km kala

İlk kez propan ocak kullanacaktık. Yanımızda Türk kahvesi ve bardaklarımız vardı. Nehir kenarında bir köprü üzerinde kahve molası verdik.

Isar Nehri Kahve

Molanın ardından Freising’e doğru yola koyulduk. Yol çok sakin ve sessizdi. Sadece tekerleklerimizin toprakta çıkardığı ses ve yaprak sesleriyle birlikte yola devam ediyorduk.

Isar Radweg

Öğlen Freising’e vardık. Şehir meydanında bir süpermarketten yiyecek bişeyler aldık. Almanya’da küçük market olmadığını burada anladık. Heryerde markalı marketler vardı. Şehrin meydanında yani Almanya’da her şehirde bulunan Marienplatz’da öğle yemeğimizi yedikten sonra tekrar Isar Radweg’e bağlanıp Landshut’a doğru devam ettik.

Freising Öğle Yemeği

Landshut’a kadar çok güzel bir yoldan devam ettik. Bu şehrin ortasında bi ada oluşmuş ve haritada Campingplatz Landshut Mitterwöhr isimli kamp alanı gözüküyordu. Oraya gitmeye karar verdik.

Landshut

Havanın kararmasına 1 saatten az kalmıştı. İnternette kamp alanlarında genelde 20.00’dan sonra görevli olmadığını okuduğumuz için sürüşün sonlarına doğru biraz acele ettik. İlk günümüz olduğu için günlük rutinimizi henüz tutturamamıştık.

Landshut Çadır

Kamp alanına vardık giriş işlemlerini yaptık. Kamp alanı bir gece, bir çadır, iki kişi 16 € olarak ödedik. Hemen hızlıca çadırımızı kurduk. Merve yemek yapmaya başladı. Bende çadır içerisindeki eşyalarımızı ayarladım. Hava kararmadan önce yerleşmiştik. Kamp alanının tamamında karavancılar kalıyordu. Tek çadır bizimkiydi. Yemeğimizin ardından şimdi güzel bir uyku zamanı.

Landshut Akşam Yemeği

Günlük yol bilgileri: Münihte konakladığımız hotelden kamp alanına kadar 93 km

Video

Tuna Nehri Bisiklet Turumuzun 1, 2 ve 3. gününü içeren videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumları Göster

Henüz Yorum Yok

    Bir Yorum Yazın